17.07.2019
Jan Vrabec

Seminář ke kotlíkovým dotacím

Máte zájem o kotlíkovou dotaci? Tak pozor, blíží se poslední šance! Liberecký kraj v rámci 3. vlny příjmu žádostí o dotaci připravil informační seminář pro žadatele o kotlíkovou dotaci, který se uskuteční 4. září 2019 od 15 hodin v multimediálním sále Krajského úřadu (vchod C).

Na semináři se dozvíte, jak vyplnit žádost o dotaci, jaké jsou potřeba přílohy, jaké jsou způsobilé výdaje projektu, jaké doklady potřebujete k vyúčtování dotace a mnoho dalších důležitých informací, které se vám budou hodit. Vstup na seminář je volný a není třeba se dopředu registrovat.

Příjem žádostí o kotlíkové dotace bude zahájen 23. září 2019 a ukončen 30. listopadu 2020.

Co jsou kotlíkové dotace

Dotační program známý jako kotlíkové dotace byl vyhlášen Ministerstvem životního prostředí v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020. Majitelé rodinných domů v něm mohou žádat o finanční příspěvek na výměnu starých, neekologických kotlů na pevná paliva. Cílem programu je do roku 2020 (2022) snížit emise znečišťujících látek do ovzduší z lokálních topenišť výměnou minimálně 85 tisíc starých kotlů. Celkově bude z fondů EU domácnostem rozděleno ve 3 výzvách 9 miliard korun.

Kotlíkové dotace občanům přidělují krajské úřady. Podrobné informace naleznete na webových stránkách Libereckého kraje. Dotované výrobky (kotle a tepelná čerpadla) najdete v seznamu registrovaných výrobků.
 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.