02.09.2019
Pavel Chmelík

Nový rok začal

Pro všechny školou povinné nezačíná rok v lednu, ale v září a letní prázdniny jsou pro ně významnějším předělem než pro zbytek populace Silvestr. Na Základní škole náměstí Míru v Ruprechticích bylo letošní zahájení školního roku 2. září o dost důležitější než jindy. Škola totiž prošla náročnou rekonstrukcí.

Prvňáky vítala paní ředitelka hned u vchodu a do dvou prvních tříd dorazil krátce po zahájení prvního školního dne primátor Liberce Jaroslav Zámečník. „Choďte rádi do školy, protože se naučíte číst, psát a budete si pak moci s rodiči přečíst nějaké pohádky. Jsme rádi, že vás tady máme. Rodičům přeji hodně trpělivosti a radosti s dětmi,” pozdravil nejmenší školáky primátor. Klidný školní rok popřál s květinou v ruce také oběma třídním učitelkám.

Přes rok trvající rekonstrukce, jejíž dozvuky bude ředitelka Pavlína Kubrová ještě nějakou dobu řešit, byla pro školu náročná. Žáci byli rozeseti do dvou jiných škol (ZŠ Vrchlického a ZŠ Sokolovská) a do prostor Technické univerzity v Liberci. „Bylo to velmi složité pro zaměstnance školy, pro děti i pro rodiče. Jsem moc ráda, že jsme to zvládli a chtěla bych všem poděkovat. Především všem kolegům a technické univerzitě, která nás po rozhodnutí, že se na rok vystěhujeme, doslova zachránila,” říká ředitelka pro níž byly uplynulé měsíce asi nejnáročnější v učitelské kariéře.

Téměř komplexní rekonstrukce školy za bezmála 100 milionů korun nezahrnula stravovací provoz. Podle primátora Jaroslava Zámečníka ale už město zadalo zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci kuchyně a jídelny, takže radnice chystá i tuto investici.

Zpracována je též projektová dokumentace na opravu hřiště, jehož povrch je za hranou životnosti a jeho kondice není nejlepší. Až dojde na opravu venkovního sportoviště, tak bude škola, kterou mimochodem navštěvoval miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner, kompletně obnovena. Před pěti lety byla na náměstí Míru modernizována také tělocvična školy.

 

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.