11.03.2019

Další ročník úklidové akce Ukliďme Česko

Také v letošním roce se uskuteční celostátní úklid dobrovolníků a statutární město Liberec se rozhodlo jako Zdravé město do této úklidové akce opět připojit a zorganizovat místní úklid o víkendu 6. 4. 2019.

 

Minulé ročníky totiž ukázaly, že se najde mnoho Liberečanů z řad firem, neziskových organizací, škol nebo jednotlivců, kteří jsou ochotni nejen všímat si svého okolí, ale přiložit i ruku k dílu. Stanovené datum není povinné, každá skupina si může zvolit vlastní termín v průběhu dubna. 

Registraci účastníků lze provést skrze webové rozhraní projektu www.uklidmecesko.cz, kde naleznete již vytvořený úklid organizovaný radnicí. Případně přímo u koordinátora akce na emailu vinar.michal@magistrat.liberec.cz nebo telefonním čísle 485 243 451. Statutární město Liberec bude ve spolupráci se svozovou společností FCC Liberec s.r.o. zajišťovat především odvoz nasbíraného odpadu k dalšími využití nebo likvidaci, stejně tak bude partnerem pro zajištěních technických potřeb úklidů (dodání pytlů a rukavic). Ačkoliv je hlavní úklidový den stanoven na 6.4., není třeba ho striktně dodržet a je možné si v rámci skupiny stanovit jiný datum svého úklidu. Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je součástí libereckého programu oslav Dne Země (22. 4. 2019). 

Zapojte se i Vy do této akce a přispějte k tomu, aby se město Liberec stalo příjemnějším místem k životu. V uplynulých letech se do akce zapojilo několik tisíc lidí, kteří nasbírali téměř 150 tun odpadu. Že mají tyto akce smysl dokazuje fakt, že množství vysbíraného odpadu postupně klesá. Černé skládky vznikají v menším rozsahu než v minulých letech. Bohužel proti tomu je problém zejména s plošným znečištěním drobným odpadem typu sáčků, pet lahví nebo plechovek. 

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky:

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2017

Rok 2018 - jaro

Rok 2018 - podzim (Celosvětový úklidový den)

Těšíme se na Vaší účast.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.