24.02.2020
Barbora Hodačová

Zájem veřejnosti o prohlídky při Mezinárodním dni průvodců byl značný

Navnadili jste se s námi na dobu Albrechta z Valdštejna a jeho působení v Liberci. Procházky se uskutečnily v sobotu 22. února ve spolupráci s KS Kontakt a Římskokatolickou farností – arciděkanstvím Liberec.

Dne 22. 2. 2020 uspořádalo oddělení cestovního ruchu spolu s Komunitním střediskem Kontakt Liberec k příležitosti Mezinárodního dne průvodců tři komentované prohlídky Libercem – konkrétně čtvrtí Nové Město. Hlavním tématem byl Albrecht z Valdštejna a jeho doba.

Procházky začínaly od informačního centra, pokračovalo se k radnici a ke kostelu sv. Antonína Velikého na Sokolovské náměstí.

Další výklad čekal účastníky prohlídky v kostele Nalezení sv. Kříže a v přilehlé zahradě s barokním morovým sloupem a křížovou cestou. Nešlo při procházce opomenout ani Valdštejnské domky a samotné Sokolovské náměstí.

O prohlídky byl enormní zájem, všechny 3 časy byly velmi brzy obsazeny, kapacita jedné skupiny byla 25 osob, vstup byl zdarma.

Pokud jste se na komentovanou prohlídku Novým Městem nedostali, sledujte nás na webových stránkách www.visitliberec.eu, chystáme pro vás tyto prohlídky každý čtvrtek v letní sezóně.

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.