13.06.2018
Jana Kodymová

Jan Amos Komenský pasoval budoucí prvňáky

26 odchází a 22 přichází. To jsou počty žáků, kteří ukončují školní docházku a žáků, kteří od září zasednout do školních lavic liberecké ZŠ Doctrina.

 

V úterý 12. června se v obřadní síni liberecké radnice konala slavnostní imatrikulace budoucích prvňáků a slavnostní vyřazení žáků deváté třídy.  Za přítomnosti náměstka pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra současné předškoláky na řádné žáky pasoval sám učitel národů Jan Amos Komenský.


Součástí slavnostního přivítání na škole se jako u každé správné imatrikulace stal slib všech 22 budoucích žáčků, že se budou svědomitě učit a chovat tak, aby dělali radost rodičům i učitelům. Náměstek popřál ošerpovaným prvňáčkům hodně úspěchů, a aby je učení bavilo a ve škole se jim líbilo.

„​Školou žádné hry nekončí, protože vzdělávání je samo o sobě jedna velká hra. Ale nesmí to být hra na život a na smrt, nesmí v ní být vítězů ani poražených. Je na paní učitelce, aby vždycky dokázala najít tu nejlepší rovnováhu mezi rodiči, pedagogy a žáky," uvedl náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Vedení školy se během obřadu naopak rozloučilo s 26  deváťáky. Budoucím středoškolákům Jan Amos Komenský kázal o tom, aby k daru vědění a poznání, které si ze školy odnášejí, přidali též ctnosti, hlavně víru, úctu, pokoru a skromnost.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.